Prístrojová lymfodrenáž


Zoštíhluje, odbúrava celulitídu, odstraňuje obehové poruchy, pomáhá pri bolestiach kĺbov, kostí a svalov, zlepšuje hydratáciu pokožky pred letným obdobím, spomaľuje starnutie kože a zlepšuje detoxikáciu organizmu. Pôsobí ako relaxačná a protistresová terapia.

 

Indikácie prístrojovej lymfodrenáže

 • pomáha znižovať celulitídu a odstraňuje škodlivé a toxické látky z tela
 • výrazne modeluje postavu – zmenšuje obvod stehien, spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus
 • napomáha odstraňovaniu opuchov a zápalov
 • počas tehotenstva znižuje opuchy nôh
 • po pôrode spevňuje brušné svalstvo
 • je úspešná pri liečbe varixov podporuje liečbu primárneho i sekundárneho lymfatického opuchu pomáha odstraňovať dôsledky nespravnéhy životného štylu

 

Kontraindikácie prístrojovejlymfodrenáže

 • choroby srdca choroby obličiek
 • nádorové ochorenia cievne ochrenia
 • infekčné choroby
 • akékoľvek poranenia
 • zápaly žílového systému
 • menštruácie
 • vredy
 • nevyjasnené bolesti v oblasti brušnej dutiny

 

Nemilosrdný boj proti celulitíde

Celulitída ako “kozmetický problém” sužuje ženy s nadváhou, ale i ženy štíhle. S vekom sa stává viditelnejsia, no nevyhýba sa ani mladým ženám. Celulitída (odborne cellulitis či lipohypertrofia) znamená nielen zmenu vzhľadu povrchu kože. Na vine bývá nesprávne zvolená antikoncepcia, sedavý, pohodlný životný štýl, pravidelné návštevy “rychlého občerstvenia”.

RELAXAČNÁ masáž na prístroji DIGITALPRESS

Je príjemná, monotónna technika. Ďalšie doporučenia pre odstránenie celulitídy a zlepšenie metabolizmu:

 • Konzumujte 50% stravy bez tepelnej úpravy (ovoce, zelenina, jogurty)
 • Pite minimálne 2,5 – 3 l tekutín denne bez bubliniek
 • Jedzte 5x denne v menších dávkách
 • Zvýšte pohybovú aktivitu
 • K prokrveníu pokožky tiež prospieva sprchovanie stehien striedavo prúdom teplej a studenej vody

 

Fotogaléria prístroja

 

Programy prístroja Digipress

Program č. 1
V tomto programe sa kanáliky nafukujú zdola smerom hore. Efekt, ktorý sa dosiahne, sa podobá povrchovej masáži, teda sa doporučuje osobám, ktoré majú sedavé povolanie, čiže v priebehu dňa dlho sedia. Pre lepší výsledok sa doporučuje kombinovať s programom č. 12.

Program č. 2
Podobá sa na predchádzajúci program. Nafúkne sa len jeden kanál naraz začínajúc od nôh smerom nahor. Doporučuje sa v prípade opuchov členka, čiže aj osobám, ktoré musia dlho stáť v priebehu dňa na jednom mieste.

Program č. 3
Podobá sa na program č. 20 na odblokovanie časti okolo slabín, premasíruje nohy veľmi jemnou masážou..

Program č. 4
Ideálny program pre tých čo majú menšie problémy so stagnáciou a zadržiavaním. Zlepšuje obeh lymfatického krvného systému.

Program č. 5
Funguje obdobne ako program č. 3. Oproti programu č.3 vykonáva celú činnosť zdola nahor a robí dvomi kanálmi v oblasti stehien.

Program č. 6 Doporučujeme !!!
Program určený osobám s výraznou stagnáciou lymfy a s veľkým zadržaním lymfy. Činnosť sa podobá klasickej povrchovej masáži. Nafukujú sa štyri nad sebou uložené kanály, aby umožnili uvoľnenie stagnáciu lymfy.

Program č. 7
Činnosťou sa podobá na program č. 5, kde sa kanáliky nafúknu postupne a ostanú v stave nafúknutia. Tento program vyvíja veľkú kompresiu, čo by mohli vykonať 4 veľké ruky, ktoré by robili „naprogramovanú“ masáž zdola nahor.

Program č. 8
Program vyvinutý pre osoby tzv. mediteránskeho typu, s veľkou stagnáciou vody v nohách. Doporučuje sa aplikovať ho každému, lebo zlepšuje tok lymfy zdola nahor.

Program č. 9
Program vypracovaný pre klientov s veľmi silnou koncentráciou stagnácie lymfy v dolnej časti nôh.

Program č. 10 Doporučujeme !!!
Miešaný program určený pre klientov s veľkou stagnáciou v oblasti panvy, bokov, stehien. Napomáha hlavne pri osobách s celulitídou a potom nasleduje ručná lymfodrenáž.

Program č. 11
Program vypracovaný na odblokovanie s dvojitou pasážou stehien. V tomto programe sa kanály nafukujú a vyfukujú následne zdola smerom hore až po oblasť slabín. Môže sa využiť pri každom type ošetrenia 20 min., pred klasickou manuálnou masážou, alebo spojiť v trvaní 10-15 min. s programom č. 18.

Program č. 12
Kanáliky sa nafukujú postupne a ostanú v stave nafúknutia. Doporučuje sa klientom so silnou stagnáciou v dolných častiach.

Program č.13
Tento program pracuje len v dolných častiach, čiže vynecháva brucho, preto sa môže používať aj počas gravidity /so súhlasom lekára!/ alebo pri osobách, ktoré majú problémy v tejto časti a nie je žiadúca u nich masáž týchto partií. Doporučuje sa osobám s problémom zadržiavania vody.

Program č. 14
Riadi sa procesom manuálnej lymfatickej drenáže. Napodobňuje ručnú lymfodrenáž, kde sa kanáliky nafukujú postupne a ostávajú pod tlakom. Doporučuje sa použiť stredný až nízky tlak. Aj tento program vynecháva oblasť brucha.

Program č. 15
Podobá sa na program č. 13 a doporučuje sa osobám, ktoré nemôžu alebo nechcú ošerenie brucha. Doporučuje sa na ošetrenie dolných častí. Pracuje od periférie k centru s kanálikmi, ktoré sa nafukujú postupne po 2 a 2.

Program č. 16 Doporučujeme
Prvý program, kde kanáliky pracujú zhora nadol potom opačne, aby sa dosiahol podobný efekt ako pri povrchovej masáži.

Program č. 17
Tento program sa doporučuje klientom, ktorí majú problémy s kolenom alebo v oblasti slabín a môže sa aplikovať po niekoľkonásobnom ošetrení po programe č.3.

Program č. 18
Tento program je vytvorený osobám, ktoré majú stagnáciu hlavne v oblasti členku. Výsledný efekt je taký istý ako po veľmi dlhej prechádzke po morskom pobreží po piesku.

Program č. 19
Tento program je vyvinutý pre osoby s veľkou stagnáciou vody v dolných končatinách. Program pomáha prirodzenému odstráneniu stagnácie s následnou drenážou najviac postihnutých oblastí. Doporučuje sa klientom, ktorí sedia veľmi dlho počas dňa.

Program č. 20
Doporučuje sa využívať tento program pri každom kozmetickom probléme ako aj na prevenciu medzi kúrami.

Dávkovanie: 3x do týždňa 10 krát
Trvanie procedúry: 30 minút
Upozornenie: K tejto procedúre je nutné dokúpiť si nohavice.
Na túto procedúru sa objednávajte telefonicky na recepcii.

Copyright © Dandelion by Pexeto